Strusia Farma w Ostrowie

To będzie kolejna dawka atrakcji dla całej rodziny. Po powrocie z Mrzeżyna (warto sobie przypomnieć), czas na kolejną miejscowość dla małych i dużych. Strusia Farma w Ostrowie to jedna z największych atrakcji turystycznych tego regionu, dlatego też co roku zjawia się tam wielu ciekawych turystów. Noclegi polecane są zwłaszcza fanom rzadkich gatunków zwierząt i atrakcyjnych okazów przyrody, których w tym mieście nie brakuje. Farma jest wyjątkowym miejscem na terenie Polski, więc cieszy się dużą popularnością.

Cechą charakterystyczną jest to, że można na niej poznać wszelkie zachowania oraz działania strusi. Dzięki temu zwykły człowiek dowie się na czym polega ich życie, jakie mają nawyki, itd. O wszystkim dokładnie opowie zainteresowanym specjalny przewodnik.

Jak wiadomo strusie są zaliczane do największych ptaków świata, a dodatkowo ważą bardzo dużo, więc trzeba zobaczyć takiego ptaka z bardzo bliskiej odległości. Jest to niesamowite przeżycie zarówno dla osób dorosłych, jak i tych najmłodszych, więc na pewno warto zdecydować się na taką ewentualność. Największy struś waży aż 156 kilogramów i mierzy sobie aż 274 centymetry. Robi to wrażenie na wszystkich turystach.

Na farmie znajdują się też inne zwierzęta: króliki, kozy oraz emu (dla dociekliwych). Jedną z atrakcji turystycznych zapewnianych przez właścicieli farmy jest możliwość przejechania się bryczką, można też tam urządzić piknik oraz piec kiełbaski. Na pewno w tym miejscu nikt nie będzie się nudził, dlatego infrastruktura hotelowa (Ostrowo noclegi) jest obecnie tak chętnie odwiedzana nawet przez turystów zagranicznych. Znajdują się tam również różnego rodzaju wyroby oraz eksponaty zrobione ze strusiej skóry oraz ich piór. Jest to niesamowita pamiątka, dlatego też warto ją oczywiście zakupić dla bliskich, ponieważ z pewnością się im spodoba i spełni ich oczekiwania.

Strusich farm na terenie Polski nie ma zbyt wiele, ale jedna z nich mieści się obecnie na terenie Ostrowa, z pewnością warto tam na chwilę wstąpić i zapoznać się dokładnie ze zwyczajami oraz codziennym życiem ptaków oraz innych zwierząt. Są one okazałe i dba się o nie na każdym kroku, aby miały jak najlepsze warunki do rozwoju.

6 myśli na temat “Strusia Farma w Ostrowie

  1. Ja nigdy jeszcze nie widziałam strusia na żywo tak z bliska, więc w Ostrowie nadrobię tą „niewiedzę”. Nawet nie wiedziałam, że takie farmy istnieją.

  2. Zwiedzacie Polskę śpiewająco, opisy podróży też na 5 +. :) @chemiczka farmy są na prawdę super, warto je odwiedzić.

  3. Świetnie! Coś dla moich dzieciaków :)

  4. Ja też śpiewam w chórze i bardzo podziwiam waszego bloga. Pozdrawiam :)

  5. Strusia farma to strasznie fajne miejsce, nie sądziłam że będzie tam tak ciekawie, polecam wszystkim tam zajrzeć podczas noclegu w Ostrowie

  6. Nocleg w Ostrowie zarezerwowałam właśnie przez wzgląd na strusie, cała moja rodzina chciała je zobaczyć i stwierdzam, że to był strzał w dziesiątkę :)

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa