Jantar – perełka wypoczynkowa na Mierzei Wiślanej

Jantar to bardzo ciekawa miejscowość, zlokalizowana na Mierzei Wiślanej. Oferuje zainteresowanym osobom przede wszystkim możliwość odpoczynku w odpowiednich warunkach, wśród ciszy i dobrego mikroklimatu. Jest położony w niedalekiej odległości od Półwyspu Helskiego, na którym leży opisywany już przez nas Hel. Oczywiście w Jantarze na turystów czekają tutaj niezapomniane atrakcje jak również bardzo obszerna baza noclegowa meteor-turystyka.pl, która spełni wymagania wszystkich zainteresowanych klientów. Z każdym rokiem ilość miejsc noclegowych jest coraz większa, dlatego też bez problemu można tutaj znaleźć wolne jantarskie pokoje.

Jantar to bardzo wiele możliwości jak na przykład kwatery prywatne, które z każdym rokiem wybiera coraz więcej zainteresowanych wypoczynkiem tutaj osób. Na pierwszym miejscu większość turystów stawia przepiękną plażę. Można tutaj korzystać z bardzo wielu udogodnień, jak na przykład możliwość uprawiania sportów wodnych, a wszystko pod okiem doświadczonej kadry ratowniczej. Sezon letni obfituje także w wiele organizowanych tutaj imprez, jak na przykład Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Wydarzenie co roku przyciąga wiele osób z różnorodnych zakątków świata, nie tylko tych, którzy chcą stanąć do konkurencji ale także tych, którzy chcą to zobaczyć.

W miejscowości znajduje się także Muzeum Bursztynnictwa, nie można bowiem zapominać, iż słowo Jantar oznacza właśnie bursztyn. W muzeum znajdują się niezwykle interesujące eksponaty, pozwalające przybliżyć możliwości wykonywania przepięknych rzeczy z tego cennego kruszcu. Na pewno nie zabraknie także rozrywek dla całej rodziny. Park Owadów to jedno z tych miejsc, które wiele osób odwiedza niemalże obowiązkowo. Pośród ciekawie zagospodarowanej roślinności podziwiać można rzeźby owadów jak również uczestniczyć w bardzo wielu przedstawieniach, przybliżających, zwłaszcza dzieciom, świat tych małych stworzonek. Zainteresowane osoby bez problemu mogą wybrać się na wiele wycieczek, zarówno lądem jak i morzem. Są one organizowane dla zainteresowanych osób przez cały sezon letni, oferując możliwość podziwiania przepięknej okolicy tej miejscowości. Warto odwiedzić także Pasiekę u Strusi, gdzie można podziwiać z bliska ptaki oraz przy okazji zakupić nieco miodu. Można także wybrać się na przejażdżkę kolejką, która szczególnie dla najmłodszych na pewno będzie bardzo interesującym wydarzeniem i pozwoli zachować niezapomniane przeżycia.

6 myśli na temat “Jantar – perełka wypoczynkowa na Mierzei Wiślanej

  1. Byłam przejazdem w Jantarze po drodze do Krynicy, zatrzymaliśmy się tam na smaczną rybkę:)

  2. Piękny jest Jantar i gospodarze w miejscu gdzie mieliśmy noclegi bardzo, bardzo pomocni.

  3. To prawdziwa „perełka” właśnie ze względu na bursztyny 😉

  4. …i nie tylko @Adam Z,89 – ja zauważyłam więcej plusów tego miejsca, mam same dobre wspomnienia

  5. My trafiliśmy podczas noclegu w Jantarze na czas Mistrzostw w Poławianiu Bursztynu, super atrakcja!

  6. My pojechaliśmy na nocleg po Mistrzostwach w Poławianiu Bursztynu i już nie było czego szukać, bo wszystko wyzbierane :) dopiero po jakimś małym sztormie na plaży znowu pojawiły się bursztyny

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa