Iwonicz-Zdrój, uzdrowisko o bogatej ofercie turystycznej

Iwonicz Zdrój to ciekawe i malownicze miejsce na mapie polskich kurortów uzdrowiskowych. Jego tradycja lecznicza sięga 425 lat wstecz, kiedy to pierwszy raz odkryto walory tutejszych źródeł. Malowniczy krajobraz, zdeterminowany jest przez tereny zielone lasów bukowo-jodłowych, porastających okoliczne wzniesienia. Sama miejscowość położona jest w województwie podkarpackim, na terenie Beskidu Niskiego (więcej na https://pl.wikipedia.org/). Baza noclegowa w tym miejscu zapewnia komfortowy wypoczynek, oparty na spokojnej atmosferze miejscowości. Noclegi w Iwoniczu Zdrój to rozbudowana oferta ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów i domków letniskowych, położonych wśród zacisznych terenów parków (zobacz na ).

Największym walorem tego miejsca jest Park Zdrojowy, który zapewnia dostęp do kilkunastu źródeł wód mineralnych, solankowych i siarczkowych. To miejsce, gdzie obecna jest pijalnia wód, ale także prowadzone są zabiegi lecznicze w oparciu o nie. Kąpiele, inhalacje i wszelkiego rodzaju kuracje, wspomagają leczenie chorób układu nerwowego, oddechowego, trawiennego, a także pomocne są przy leczeniu osteoporozy, otyłości i problemów skórnych. Różnorodność składu i właściwości ujęć, a także wszechstronność prowadzonych zabiegów, pozytywnie wpływają także na nasze samopoczucie.

Podczas pobytu w Iwoniczu mamy niecodzienną okazję zwiedzania tych terenów, dzięki rozbudowanej siatce szlaków turystycznych. Tych jest tu aż 9, a najpopularniejszym jest Główny Szlak Beskidzki i rowerowa ścieżka Między Zdrojami, o łącznej długości 24 kilometrów. Ciekawostką jest również trasa okalająca najstarsze ujęcie wody, uznane za pomnik natury – Bełkotka. Szlak im. W. Pola, jest stosunkowo krótki, a jego przejście powinno nam zając zaledwie 15 minut, mimo to jest jednym z najpiękniejszych zakątków w okolicy. Podczas zwiedzania warto swoją uwagę poświęcić zabytkom. Pamiątek przeszłości na tych terenach jest sporo, jednak w większości to pomniki i tablice pamiątkowe. Wśród budowli z przeszłości, możemy zobaczyć kościół parafialny. Drewniana konstrukcja szkieletowa, zbudowana została w roku 1895. Dodatkowo w całym Iwoniczu Zdroju, mamy okazję podziwiać infrastrukturę mieszkalną z XIX wieku.

Dla aktywnych turystów polecane są spływy kajakowe korytem Potoku Iwonickiego lub skorzystanie z bogatej propozycji rekreacyjnej. Tu do dyspozycji mamy kryte i wolnostojące baseny, saunę, grotę solną, a także boiska piłkarskie oaz korty tenisowe. Iwonicz Zdrój, to niezwykłe miejsce, które spowoduje, że nasz urlop będzie należał nie tylko do udanych, ale i wartościowych.

Dodaj komentarz

Podpis *
E-mail *
Witryna internetowa